top of page

פינת היו"ר

מידעונט אפי

גיליון 1

שלום רב לחברי אפי!

ברכות לד"ר ריטה סבר על הובלת הגרסה המחודשת של מידעונט אפי. זוהי דרך נהדרת לחברי האגודה לשתף ולהיחשף לידע מקצועי מגוון. אני מקווה שתמצאו כאן מידע חשוב, שימושי ומעניין.

אני רוצה לנצל את ההזדמנות הזאת כדי לספר לכם קצת על הנעשה "מאחורי הקלעים" של אפי.

לאחר הכינוס האחרון, סיים פרופ' אייל גמליאל את תפקידו כיו"ר אפי, אני התחלתי את כהונתי, ובמקביל ד"ר ריטה סבר החליפה אותי בתפקיד היו"ר הנבחרת. לקראת כינוס אפי הקרוב, שיתקיים ב-11 בפברואר 2020, נערוך בחירות למועצת אפי ולוועדת הביקורת (יש לבחור 4 חברי מועצה וחבר וועדת ביקורת). בקרוב תישלח אליכם הזמנה להצבעה אלקטרונית. זוהי הזדמנות לקחת חלק בהנהגת האגודה ולתרום לפיתוח קהילת העוסקים במדידה והערכה בארץ.

ביוני האחרון נפרדנו משרה שפירא ששימשה מזכירת האגודה מיום היווסדה. שרה הייתה עמוד התווך של האגודה, וריכזה בידיים נאמנות את כל הנושאים המנהליים השוטפים, ובמרכזם את הכינוס השנתי של אפי. זוהי השנה הראשונה שאנו מנסים לפעול ללא מזכיר/ה. תפקידיה של שרה חולקו בין יו"ר האגודה, הגזבר, ויו"ר הכינוס. אני מאחל לשרה הצלחה בהמשך דרכה, ומקווה שתפקוד האגודה לא ייפגע. בישיבת המועצה האחרונה הוחלט שכהוקרה לשרה, היא מוזמנת להשתתף כאורחת כבוד בכל הכנסים העתידיים של אפי.

לאחרונה ביצענו מספר פעולות במועצת אפי שנועדו לצמצם את ההוצאות השוטפות של האגודה, ולהסדיר היבטים כספיים מול רשויות המדינה (רשם העמותות, רשות המיסים, וכו'). אנו מקווים שפעולות אלו יאפשרו לנו להתנהל באופן תקין וחסכני בשנים הבאות וכן יסייעו לנו לקבל "מספר ספק", שיאפשר לאנשי הצבא להשתתף בכינוסים הבאים.

שינוי נוסף שהתרחש לאחרונה הוא המעבר לפלטפורמה חדשה לאתר אפי. אתם מוזמנים להיכנס לאתר ולהתרשם מהשינוי (http://www.ispa.org.il). האתר החדש זול יותר ומאפשר לנו גמישות רבה יותר מזו שאיפשר האתר הקודם, וכמו כן הינו מותאם לטלפונים חכמים. אם יש לכם רעיונות לשיפור האתר אתם מוזמנים לשלוח אותם אלי.

ישנן מספר יוזמות נוספות שמועצת אפי דנה בהן ופועלת לקידומן. היוזמות עוסקות במהות של אפי כארגון המאגד אנשים העוסקים במבחנים, מדידה והערכה בתחומים שונים. אנו מנסים לחשוב על דרכים יעילות וישימות בהן אפי יכולה להשפיע על תחום הפסיכומטריקה בארץ. לדוגמה, על ידי העלאת המודעות לתחום בקרב סטודנטים, חיזוק הפיתוח המקצועי של חברי אפי, דיוק ההגדרות המקצועיות של העוסקים בתחום בארץ וכן הלאה. בשנה הקרובה נפנה אליכם בנוגע לסוגיות אלו ונשמח לשמוע את דעתכם ולקבל את שיתוף הפעולה שלכם.

במהלך כהונתי כיו"ר אפי אני מתכוון להמשיך את החשיבה על המהות של אפי ועל מיצובה בחברה הישראלית. תחום המדידה והערכה בארץ, ובעולם כולו, סובל מבעיות רבות הנובעות ממגוון סיבות, וביניהן חוסר ידע בציבור, חוסר מקצועיות אצל חלק מהעוסקים בתחום, ושימוש לא נכון בכלי מדידה ותוצאותיהם. עבורי, אפי היא לא רק הכנס השנתי, אלא הבית המקצועי שלי, המחבר אותי לכל העוסקים בתחום בארץ (או לפחות לרובם). אפי יכול להיות הכוח להשפיע לטובה על מצב התחום בארץ. אני מקווה שיחד נוכל למצוא את המסלול שיוביל את אפי לעשות זאת.

בברכה

ד"ר צור קרליץ, יו"ר אפי

tzur@nite.org.il

 האגודה הישראלית לפסיכומטריקה (אפי)

bottom of page