מידעונט אפי

גיליון 3

פינת היו"ר

שלום רב לחברי וחברות אפי!


בימים אלה אנו עובדים במרץ על תכנון כנס אפי ה-17 שיתקיים בימים 27-28.1.2021 בשעות אחר הצהריים. את הכנס יובילו במשותף הגב' אימאן עואדיה והפרופ' גילי גולדצוויג. בשל מגיפת הקורנה הכנס יערך במתכונת מקוונת, לראשונה בתולדות האגודה! לפני שהתקבלה ההחלטה על הכנס המקוון, ביקשנו מכם לחוות את דעתכם על הנושא. על הסקר ענו 113 חברים (68% מהאגודה) שהביעו העדפה ברורה לכנס מקוון: 67% אמרו שיש סיכוי גבוה שישתתפו בכנס מקוון לעומת 44% שאמרו כך לגבי כנס פיזי.


לכנס מקוון יש יתרונות וחסרונות. מצד אחד, כנס מקוון מקשה על יצירת פגישות לא פורמליות בין חברי האגודה (מרכיב חשוב בכל כנס פיזי). מצד שני, העלות של כנס מקוון היא נמוכה משמעותית מכנס פיזי, והכנס המקוון מאפשר למשתתפים לקבל תכנים מעניינים מבלי לצאת מביתם, לנסוע בכבישים ולחפש חנייה. כמו כן, כנס מקוון מתאים מאוד לתקופה הנוכחית ומאפשר השתתפות גם למי שנמצא בבידוד או באוכלוסיית סיכון.


המטרה שלנו היא להפיק כנס איכותי, מעשיר ומעניין, ובמידת האפשר לשלב בו גם הזדמנויות למפגשים לא-פורמליים. המידה בה הכנס יהיה מעניין ומגוון תלויה בתכני ההרצאות שיוגשו לכנס. אנחנו קוראים לכם להזדרז ולהגיש הצעות לפני המועד האחרון (25.10.20). פרטים נוספים אפשר למצוא כאן. אם יש לכם שאלות לגבי הכנס אתם מוזמנים לפנות ליו"רי הכנס (גיל - giligold@mta.ac.il) או ליו"ר אפי (tzur@nite.org.il). נשמח לשמוע מבעוד מועד אם אתם מתכננים לשלוח הצעה לכנס. 
ובנושאים אחרים...


לאחרונה קידמנו מהלך חשוב של קבלת מספר ספק ממשרד הביטחון. מעתה, אנשים העוסקים במדידה והערכה במסגרת הצבא ומשרד הביטחון יוכלו להשתתף בכנסי אפי ולספר לנו על תהליכי המיון, האבחון והמחקר עליהם הם אמונים.


לסיום, אני רוצה לשתף אתכם בתהליך נוסף שמתקיים כעת במועצה. לפני מספר חודשים הוקמה ועדה בשם "מיהו פסיכומטריקאי?". הוועדה הוקמה במטרה לצמצם את העמימות סביב המונח "פסיכומטריקה" ובכך לחזק את הזהות המקצועית של העוסקים בתחום ולעזור בקידומו בארץ. לוועדה שתי מטרות מרכזיות:

 

  1. מיפוי התפקידים השונים בהם עוסקים אנשים בתחום הפסיכומטריקה

  2. זיהוי ההכשרה, המיומנויות והניסיון הרלוונטיים לכל תפקיד


הוועדה עובדת כעת על טיוטה ראשונה של מסמך "מיהו פסיכומטריקאי?". בקרוב נפיץ בין חברי האגודה סקר שמטרתו לספק מידע נוסף שנדרש להשלמת הכנת המסמך. נשמח אם תקדישו זמן לענות על סקר זה. כשהמסמך יהיה מוכן, נפיץ אותו בקרב חברי האגודה על מנת שתוכלו לחוות דעה על ההגדרות שהתגבשו. שיתוף הפעולה שלכם חשוב מאוד לשם יצירת הגדרות מדוייקות ושמישות.

אני מאחל לכולם שנה טובה והצלחה בכל,


נפגש (וירטואלית) בכנס הקרוב!

צור קרליץ, יו"ר אפי

 האגודה הישראלית לפסיכומטריקה (אפי)