top of page

דבר העורכת

מידעונט אפי
גיליון 6

שלום לכל קוראי מידעונט קיץ 2022,


אפתח בברכות לד"ר ריטה סבר ובאיחולי הצלחה במילוי תפקידה כיו"ר המכהנת של אפי. כחלק מכך, היא העבירה אלי את שרביט העריכה של המידעונט לאחר שערכה חמישה גיליונות מוצלחים.
 

חלף כעשור מאז שערכתי לראשונה את ידיעון אפי. באותם ימים הידיעון היה מונגש כחוברת דיגיטלית שכללה כתבות פרי עִטם של חברי  אפי על  מחקרים, כלים ופרויקטים משולחן העבודה שלהם.
 

עם תום עידן הידיעון, ד"ר ליאת בסיס יזמה והובילה את הבלוגומטרי. באמצעותו, היא חשפה אותנו בתקופה של 4 שנים (!) לתפקידים המגוונים שנושאים פסיכומטריקאים בעולם העבודה ולתפיסות העולם המקצועיות שלהם. כל החומרים הללו עודם מרתקים לקריאה גם היום. 
 

בתקופת הקורונה, יזמה ד"ר ריטה סבר את פורמט המידעונט המוכר לנו כיום. במידעונט "פינות" שונות שמאפשרות הצצה למחקרים של חברי  אפי, תהליכים שבהם הם עוסקים, מאמרים חדשים שפורסמו בתחום, שיטות עבודה שונות, טיפים מקצועיים ועוד. ה"פינות" הן מגוונות ומשתנות ובכך מועבר מסר כי כל דבר רלוונטי שאנו חברי האגודה נרצה לשתף, תינתן לו הבמה.
 

מי קהל היעד של המידעונט?
המידעונט הוא פלטפורמה לשיח ולשיתוף. כולי תקווה כי יצטרפו לקריאה קהלים מגוונים וחדשים מתחומי ההערכה והמיון, החינוך, החברה, משאבי האנוש ועוד. קוראים שהנושא נוגע להם, אפילו אם אינם עוסקים בו במישרין. המידעונט חושף את עבודתם המקצועית של העוסקים במדידה והערכה, ומעל לכך מנסה לשקף את מורכבות השיקולים, את האחריות והרגישות הנדרשים בקבלת ההחלטות, את הבדיקה העצמית שהיא עניין של שגרה בעבודתנו, ואת השאיפה להפוך את המדידה וההערכה (באותם הקשרים שבה זה מתאים) לכלי עבודה מצמיח, רלוונטי ותומך.

 

ומה בגיליון שלפנינו?
ד"ר ג'ודי גולדנברג ודורון ניב, יעדכנו בתובנות חדשות על אודות מערכת המיון הלא קוגנטיבית – מסיל"ה, שמשמשת למיון מועמדים להוראה. מידע מעניין נוסף על מערכת מסיל"ה אפשר למצוא בבלוגומטרי 13.
נטלי דוידי-צלר תספר על העבודה של מחלקת מו"פ בחברת אדם מילא ועל כלי ראיון טכנולוגי שפותח והושק לאחרונה.
אני אציג סיכום שכתבתי בעקבות שיחות שקיימתי עם מומחים בתחום החינוך, בשאלה הוותיקה והרלוונטית של האחריותיות במערכת החינוך. שוחחתי עם פרופ' תמר אריאב, פרופ' מיכל בלר, ד"ר אדר כהן, ד"ר אירית לוי-פלדמן, ד"ר חגי קופרמינץ ומר אביב קינן.
כמו כן, אשתף בפודקסט שעוסק במבחן ה-SAT החדש ובמאמר שפורסם לאחרונה בנושא מדידת יצירתיות. לבסוף, כמו תמיד נעדכן במועדים צפויים של כנסים בתחום.

 

הזמנה להבעת דעה ולשיח
אני מזמינה אתכם להגיב לכתבות, להתייחס לתגובות של אחרים, להביע עמדה ולשתף במידע נוסף וברעיונות. את התגובות כתבו בפדלט. הקישור לפדלט מופיע שוב ושוב בסיום כל אחת מהכתבות.

 

ומה בהמשך?
בגיליון זה בחרתי לקחת על עצמי חלק ניכר מן הכתיבה. בהמשך, אני מקווה שנוכל לפרסם עוד ועוד דברים שתכתבו אתם. אני מזמינה אתכם לשלוח לנו באופן רציף כתבות קצרות, עדכונים, טיפים מקצועיים, טורי דעה וכל רעיון אחר שתמצאו לנכון.

 

קריאה מהנה,


עינת נוטע-קורן
עורכת המידעונט והיו"ר הנבחר
einat.notea@gmail.com

 האגודה הישראלית לפסיכומטריקה (אפי)

bottom of page